Yeni Arama Sayfası İçin Tıklayınız.
Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Tarihi Makaleleri Veri Tabanı
Database for Articles on Turkish History, Literature, Culture and Art
Makale Adı - Article Title
Yazar/Emeği Geçenler - Author / Names of Contributers
Son Eklenenler / Recently Added Entries
   Listele / List:
 
Dikkat! Arama işleminde izafet, i'rab, harf-i târif, atıf vb. işaretleri kullanmayınız.
Arama ipuçları için tıklayınız.  
METİN İÇERİĞİNDE ARAMA İÇİN TIKLAYINIZ.
İstediğiniz bir kelimeyi makalelerin metni içerisinde aratabilirsiniz.

Veri tabanımızda tam metin (PDF) olarak yer alan makaleler, dergi sahipleri, eser editörleri ya da sorumlu yazarların izni alınarak istifadeye sunulmuştur. Talep edildiğinde, tam metin erişimli makaleler veri tabanlarından kaldırılacaktır.

Deneme mahiyetinde açtığımız Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Tarihi Makaleleri Veri Tabanı başta akademik dergiler olmak üzere, çeşitli yayınevi ve kurumlar tarafından basılan ilmî yayımlarda yer alan makaleler ile sempozyum ve kongrelerde sunulan tebliğleri kapsamaktadır.
Veri tabanında hâlihazırda 137.500 bibliyografik künye yer almakta olup dijital izni alınan 113.500 makalenin tam metin PDF’leri yer almaktadır. Makale PDF'lerinin veri tabanımızda açılmasına izin veren başta müellifleri olmak üzere yazı işleri sorumluları, editör ve yayıncılar ile ilgili kurumlara teşekkür ederiz.
Saygılarımızla.
Prof. Dr. İsmail E. Erünsal

Veri tabanında makale ve tebliğlerinin yer almasını istediğiniz dergi, sempozyum, kongre ve bu türden eserlere izin formu için tıklayınız.
Sorumlu/editör olduğunuz dergi ve yayımlardaki akademik makale ve tebliğlerle ilgili ekteki dergi/eser izin formunu doldurup ıslak imzalı dijital kopyasını kutuphane@isam.org.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz. Dergi/eserde yer alan makale ve tebliğlerin varsa PDF’lerini de (kaynağın künye bilgilerini içeren kapak ve iç kapak sayfaları dahil) ilave edebilirsiniz.
Formu indirmek için tıklayınız
Ayrıca şahsi makale ve tebliğleriniz hakkında izin formu için tıklayınız
Akademik makale ve tebliğlerinizle ilgili ekteki şahsi izin formunu doldurup ıslak imzalı dijital kopyasını kutuphane@isam.org.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz. Yayımlanmasını istediğiniz makale ve tebliğlerinizin varsa liste ve PDF’lerini de (kaynağın künye bilgilerini içeren kapak ve iç kapak sayfaları dahil) ilave edebilirsiniz.
Formu indirmek için tıklayınız - Görüş ve önerilerinizi kutuphane@isam.org.tr adresine bildirebilirsiniz.

- Proje Sorumlusu/ Senior Project Manager: Prof.Dr. İsmail E. ERÜNSAL
- İlmî Danışman/Scientific Advisor: Prof.Dr. Bilgin AYDIN
- Proje Yöneticisi ve Koordinatör/ Project Implementation Manager and Coordinator: Mustafa Birol ÜLKER
- Veri Tabanı Düzenleme ve Hazırlık/ Arrangement and Preparation: Recep YILMAZ
- Bibliyografik Standartlaştırma/ Bibliographic Standardization: Cemil Cahit CAN
- Veri Tabanı Teknik Yöneticisi/ Database Manager: Şefik Bilal ÇAVUŞOĞLU
- Koordinatör Yardımcısı/ Assistant Coordinator: Esra KARAYEL MUHACİR
- Veri Girişi ve Dijital Düzenleme/ Data Entry: Şefik Bilâl ÇAVUŞOĞLU, Cemil Cahit CAN, Büşra KOÇAK, Şüheda TOKAT, Nuray GÜLER, Abdurrahman KAYA, Kaan ÇINAR, Salih SANDAL, Fatma ÇALIŞKAN, Ali SAVRAN, Zeynep SAVRAN, Eda YILMAZ, Talha YAYLA, Fatma KARALİ, Hatice KARAMAN, Elif ENEÇ, Ravza UYSAL, Dilruba OĞUZ, Hatice Ümmühan TÜYLÜ, Esra KARAKAYA, Hüseyin KARAER, Çetin TÜYLÜ.
- Dijitalleştirme/ Scanned By: Şevki BAYKUŞ, Serkan KURU, Volkan KURU, Sedat ÇOBAN, Rıdvan GÜNEŞ, Ferhat KUTLUAY, Mert KAYA